Заварний крем – класичний рецепт.

Заварний крем підійде практично для будь-якої випічки. Його роблять для еклерів, Наполеона, медовика і навіть для бісквіта. Зробити заварний крем не складе труднощів. Приготування класичного варіанту займає всього 20 хвилин, а інгредієнти для нього потрібні, як для простих млинчиків: молоко, яйця, цукор, борошно, ванілін.

Складові:

  • молоко – 500 мл
  • цукор – 160 г (приблизно 5,5 ст. л.)
  • яйця – 2 шт. АБО 4 жовтки
  • борошно – 3 ст. л.
  • ванілін – 1 пакетик

Спосіб приготування заварного крему.

У миску вбийте яйця. Можна брати 2 цілих яйця або 4 жовтки. А з білків зробити бізе.  Туди ж кладете половину норми цукру і борошно.

Всю цю масу добре перемішайте, щоб вона вийшла однорідною. Можна скористатися віночком або міксером. Після цього налийте один стакан молока в отриману суміш і знову все добре перемішайте, щоб не було грудочок борошна. Найлегше все перемішувати міксером, тоді точно грудок не буде.
У каструлю налийте молоко, що залишилося, насипте цукор, що залишився і ванілін. Доведіть до кипіння. Молоко стане пахнути ваніллю. Можна покласти і ванільний цукор, і стручок ванілі.

У кипляче молоко потрібно тонкою цівкою наливати яєчну суміш, при цьому активно заважати молоко, щоб яйця не згорнулися.

На невеликому нагріванні варіть заварний крем, постійно помішуючи, до загусання. На це піде близько 10 хвилин. Не залишайте крем без нагляду, інакше можуть з’явитися грудки, від яких потім складно буде позбутися. Потрібно постійно заважати, Ви помітите, як крем стає густішим. Після охолодження він ще трохи загусне.

Готовий крем виходить ніжним, гладким, смачним.

Смачного!

21 Поділись