Полюбляєш каву? Обов’язково запий її водою, рекомендують лікарі.


У вишуканих кав’ярнях разом з чашкою ароматної кави клієнтам подають склянку чистої холодної води. Ця давня гарна традиція має практичне значення: такий напій, як кава, дійсно, неохідно запивати водою – і не тільки для того, щоб краще розкрити його смак.

Алкалоїд ? Що це?

Еспресо, американо, капучіно, лате – напоїв, виготовлених з використанням кавових зерен, придумано безліч. Однак з точки зору дії на нервову систему людини принципова різниця існує лише між кавовими напоями з цільнозернової кави і з сублімованої, тобто, з розчинної.

Річ в тому, що кавове зерно за своєю структурою неоднорідне. Його зовнішня оболонка містить всім відомий підбадьорливий алкалоїд під назвою кофеїн, що має яскраво виражену тонізувальну дію. У внутрішній частині зерна знаходиться ще один алкалоїд – теобромін.

При виготовленні розчинної кави використовується лише внутрішня частина зерна; зовнішня оболонка відділяється і йде на медичні препарати або енергетики. Але якщо ми маємо справу з зерновою кавою, то потрібно пам’ятати, що в ній є  відразу два алкалоїди.

Зворотний процес

Коли ми п’ємо каву, ці два алкалоїди надходять до нашого організму одночасно – а ось діяти починають по черзі. Спочатку починає працювати кофеїн – саме з його дією пов’язаний тонізувальний ефект. Але приблизно через 25 хвилин на сцену виходить теобромін.

Ось як все це діє: кофеїн має здатність звужувати судини у всіх органах, крім нирок; в них, після кількох ковтків еспресо, судини, навпаки, розширюються. Результат – підскочив тиск і позиви до сечовипускання; останні пов’язані з поліпшенням кровотоку в нирках.

Однак не проходить і півгодини, як людину починає злегка хилити в сон; при цьому багато людей відчувають не дуже приємне тягнене  відчуття  в районі нирок. Це почалася дію теоброміну: тиск у всіх органах підвищився, а в нирках – знизився.

Для того, щоб уникнути порушення кровотоку в нирках, варто після кожного ковтка кави робити ковток води.

Випити воду до чи після кави рекомендують лікарі для того, щоб:

  • Зменшити вплив кофеїну на організм: попередити підняття артеріального тиску, нормалізувати роботу серця, адже кава має властивість звужувати судини.
  • Кава спричиняє сечогінну дію на нирки і виводиться з організму більше рідини, аніж було випито кави. А от склянка води, випитої до кави, поповнить організм запасами рідини, яка овиводить з нього токсини і зберігає молодість.

0 Поділись


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

x Close

ОТРИМАЙ БІЛЬШЕ РЕЦЕПТІВ У ФЕЙСБУЦІ

error: Content is protected !!
0 Поділись
Поділитися