Смачна скумбрія на рідкому диму.

Що таке смачна скумбрія холодного копчення, знають всі. Але в домашніх умовах свіжоморожену скумбрію можна приготувати так, щоб вона вийшла за смаком як копчена скумбрія. Для цього її необхідно певним способом замаринувати (посолити в спеціальному розсолі). Маринована скумбрія в настої з цибулиння або чаю з додаванням солі, цукру і рідкого диму і виглядає, і їсть також смачно, як і скумбрія холодного копчення, а може бути і смачніше. Хтось може заперечити і сказати, що це не маринована скумбрія, а солона скумбрія. Але смію Вас запевнити, що за смаком Ви її не відрізниш від скумбрії холодного копчення. Тому готуйте і насолоджуйтеся, не звертаючи уваги на назву. А якщо не хочете таку «копчену скумбрію», то можете з скумбрії зробити інше смачну рибну страву, наприклад, шашлик або барбекю. Рецепт приготування такої скумбрії «тут».

Як зробити скумбрію схожою на скумбрію холодного копчення я покажу на прикладі рецепта приготування двох скумбрій.

Складові:

  • Скумбрія свіжоморожена – 2 штуки (по 400-450 грам штука);
  • Цибулиння – 2 великі жмені (лушпиння цибулі можна замінити трьома столовими ложками чаю);
  • Цукор – 2 столові ложки без гірки;
  • Сіль – 3 столові ложки з невеликою гіркою;
  • Рідкий дим – 3 столові ложки;
  • Вода – 1 літр.

Як приготувати «копчену скумбрію», покроковий рецепт з фото

Щоб приготувати «скумбрію холодного копчення», а вірніше мариновану скумбрію в домашніх умовах, треба зробити наступне. Свіжоморожену скумбрію розморозити, відрізати голову, хвіст, дістати нутрощі, приготувати маринад з цибулиння або чаю, рідкого диму, цукру і солі. Залити ним рибу і маринувати дві доби.

А зараз покроковий фото-рецепт приготування «копченої скумбрії» в домашніх умовах.

Свіжоморожену скумбрію дістаю з морозилки і залишаю розморожувати при кімнатній температурі.

Поки розморожується скумбрія, я готую маринад.

Промиваю під водою лушпиння цибулі і кладу її в каструлю.

Заливаю лушпиння літром води і ставлю на вогонь. Після закипання води варю лушпиння цибулі хвилин 15 – 20. Потім знімаю каструлю з лушпинням з вогню і ставлю охолоджуватися. Остиглий цибульний настій зливаю в великий кухоль і роблю маринад.

Для цього додаю в цибульний настій сіль, цукор і рідкий дим. Розмішую до розчинення солі та цукру.

За цей час риба вже розморозилася. У скумбрії відрізаю голову і хвіст, дістаю нутрощі. Отримані тушки добре промиваю всередині і прибираю з черевця чорну плівку, щоб риба не гірчить.
Потім беру 1,5 літрову пластикову пляшку, відрізаю в ній шийку і кладу в неї підготовлені тушки скумбрії хвостиками вгору.

Приготовленим маринадом заливаю рибку і залишаю маринуватися при кімнатній температурі.

Для того щоб скумбрія добре промаринувалося (просолилася, пропахла димком і підфарбувалася) досить двох діб.

Через два дні дістаю промариновану скумбрію і викладаю її на паперовий рушник, щоб рибка висохла. Звичайно, її можна підвісити за хвостики і трохи підсушити в важать положенні. Але це як кому більше подобається.

Смачного!

57 Поділись