Зовсім небагато залишилося часу: і настане широка Масляна. А яка ж Масляна без млинців?
Млинці на це язичницьке свято пекли завжди: адже вони є символом сонечка, весни і тепла. Рецептів млинців і млинчиків за століття накопичилося чимало: вони передаються від матері до дочки вже не одне покоління. Улюблені рецепти є у всіх, і я не виняток. Тонкі млинці з сиром – це мій улюблений рецепт. Він відрізняється від інших схожих тим, що млинці з сиром не потрібно запікати в духовці: все робиться на сковороді. Виходять вони у всіх і завжди: не прилипають до сковороди, дуже тонкі, рум’яні, ніжні й ароматні.
склад продуктів
- 350 грам пшеничного борошна;
- 350 мілілітрів молока;
- 200 мілілітрів окропу;
- три курячих яйця;
- третина чайної ложки соди;
- половина чайної ложки солі;
- 4 столові ложки рослинної олії без запаху;
- три столові ложки цукрового піску.
Для начинки
- 600 грам сиру,
- 10 грам ванільного цукру;
- 100 грам цукрового піску;
- 70 грам родзинок;
- третина чайної ложки солі.
Тонкі млинці з сиром: покроковий процес приготування
- Спочатку зробимо тісто. У глибоку миску вбиваємо курячі яйця і збиваємо їх віночком до однорідності. Всипаємо туди ж цукровий пісок, перемішуємо вінчиком. Вводимо в яйця поступово просіяне борошно, розмішуючи все віночком. Вливаємо половину теплого молока, перемішуємо і всипаємо соду з сіллю.
- Розмішуємо віночком, щоб не було грудочок, а потім вливаємо молоко, що залишилося. Знову перемішуємо до однорідності, вливаємо окріп, швидко розмішуючи. І тільки тепер, в самому кінці, вливаємо олію. Готове тісто має бути не густим, але й не рідким. У процесі випікання тісто буде густіти, тому періодично вливайте молоко або воду. Порада. Вода потрібна для того, щоб під час випікання млинці не прилипали до сковороди. На плиту ставимо сковороду з товстим дном (млинниць), включаємо вогонь і розігріваємо її.
- Перед кожним млинцем змащуємо сковороду рослинною олією: тоді млинці будуть в дірочку. Наливаємо тісто і смажимо млинці, як зазвичай. Перевертати млинці дуже зручно силіконової лопаткою. Порада. Якщо ви будете подавати млинці без начинки, то кожен спечений млинець змащуйте розтопленим вершковим маслом.
- Після того, як всі млинці готові, займемося начинкою. У глибоку миску викладаємо сир, додаємо ванільний цукор і цукровий пісок, подрібнюємо все занурювальним блендером до однорідності. Порада. Я використовую дуже смачний домашній сир, приготований за простим рецептом з нашого сайту.
- Ви можете додати в сир сметану або натуральний йогурт, один курячий жовток. Ізюм ретельно промиваємо, даємо стекти зайвої рідини і відправляємо його в сир. Все добре розмішуємо і начиняє млинці. Робимо це наступним чином: на млинець викладаємо одну столову ложку сирної начинки, розмазує її по всій поверхні. Потім млинці звертаємо в трубочку, трохи придавлюючи руками, щоб вони були плоскими. Розрізаємо млинці на ромбики (приблизно на чотири частини). На сковороду відправляємо великий шматочок вершкового масла, розігріваємо його і викладаємо млинці. Обсмажуємо їх з двох сторін, до золотистого кольору. Потім викладаємо на блюдо, виливаємо на них зі сковороди масло, що залишилося. Змащуємо ще гарячі млинці густою сметаною (краще домашнього) і поливаємо будь-яким джемом або вареньем.Тонкіе млинчики з сиром: улюблений рецепт на Масляну
Приємного чаювання і яскравою вам Масляної.