Тісто для пиріжків з сосискою

Це тісто – одне з найкращих для пиріжків. Начинку можна вибрати будь-яку. Але сьогодні ми робимо це тісто для пиріжків з сосискою.

Складові:

  • молоко півлітра
  • яйця курячі – чотири яйця
  • дріжджі розчинні – один стандартний пакетик (11 грамів)
  • борошно пшеничне – близько 1 кг. 
  • олія – один стакан
  • цукор – один стакан 
  • сіль – одна щіпка

приготування:

 1. Сосиски відварити і очистити, якщо вони в плівці.

 2. Поставити на вогонь каструлю, трохи підігріти в ній половину всієї кількості молока. Додати одну столову ложку цукру, дріжджі і борошно. Замісити опару, щоб була по консистенціі як сметана.

 3. Закриваємо каструльку харчової плівкою і прибираємо в тепле місце. Через десять або п’ятнадцять хвилин дріжджі повинні заробити, опара підніметься, а на її поверхні з’явиться бульбашки.

  4. Підігріти молоко, що залишилося. Обережно влити в нього опару і перемішати. Розбити в тісто яйця і знову перемішати. Перемішуючи, потрібно домагатися однорідності. Додати цукор, що залишився, олію і сіль. Все ретельно перемішати.

  5. Частинами додаємо в тісто борошно, кожен раз перемішуючи до однорідності. Спочатку перемішуємо ложкою. Але в міру того, як тісто для пиріжків з сосискою густіє, замішуємо його руками.

  6. Тісто має вийти м’яке і легко відставати від рук.

  7. Приготувати глибоку миску або каструлю і двічі змастити її олією. Перекласти туди тісто.

  8. Закрити миску плівкою або рушником і поставити в тепле місце для підйому. Після того як тісто підніметься, перемішати його руками і знову закрити і прибрати в тепле місце. Тісто повинно піднятися двічі.

Формування пиріжків:

  9. Тепер можна починати ліпити пиріжки. Це дуже просто. Відщипнути шматочок тіста, на долоні зробити корж, покласти туди сосиску і защипнути краї. Кінчики сосисок нехай визирають з пиріжків.
Приготувати деко і змастити його олією. Викласти на деко пиріжки з сосискою. Зазвичай ми змащуємо пиріжки яйцем або сметаною. Ці пиріжки не потрібно змащувати нічим!

  10. Духовку розігріти до 180 градусів. Поставити деко з пиріжками в духовку для випічки приблизно на півгодини.

Смачного!

105 Поділись