Як правильно вибрати та варити молоду картоплю, щоб отримати насичений колір і аромат.

Молода картопля – це задоволення, приємний спогад про який залишається цілий рік. Щоб навчитися правильно варити молоду картоплю, досить прочитати цей матеріал.

Також при виборі молодої картоплі потрібно керуватися правилами:

  • не купувати позеленілі бульби – це ознака високого вмісту соланіну;
  • не купувати картоплю з підозрілими плямами або пошкодженою шкіркою;
  • почорніння бульби свідчить про фітофтори. Помітивши у продавця на ринку почорнілу картоплю, краще звернутися до іншого;
  • натиснути на бульбу нігтем. Якщо у вм’ятині відразу з’явиться багато вологи – значить, при вирощуванні картоплі використовували багато мінеральних добрив.

Для варіння ідеально підходять ранні сорти картоплі: у них мало крохмалю. Хтось любить зовсім маленькі бульби, що відрізняються особливо солодким смаком, інші вважають за краща картопля побільша: її простіше чистити. Тут все залежить від власних уподобань. Купуючи картоплю на ринку, потрібно намагатися вибирати бульби приблизно однакового розміру (щоб вони одночасно зварилися).

Очищення молодої картоплі

Зовсім молоду картопля обов’язково треба чистити перед варінням. Її шкірка дуже легко відділяється від м’якоті. Потрібно пошкребти ножем або при митті протерти кожну бульбу губкою. Щоб картопля не потемніла, очищені бульби складають в ємність з холодною водою.

Варка молодої картоплі

Навіть якщо молоду картоплю будемо обсмажувати або тушкувати, попередньо її потрібно відварити.

Приготування:

Очищену картоплю покласти в каструлю. Залити бульби водою так, щоб її рівень був на 1-2 пальці вище картоплі. У занадто великій кількості води картоплю варити не можна: вона вийде водянистою.

Поставити каструлю з картоплею на вогонь.тПісля закипання води картопля посолити і варити 15-20 хвилин на середньому вогні. Перевірити зубочисткою готовність картоплі і злити воду.

Деякі господині люблять після того, як вода злита, поставити каструлю з картоплею на маленький вогонь і почекати кілька хвилин, поки википить вся волога. Підсушена таким чином картопля краще вбирає масло.

Варена молода картопля з кропом

Відцідити готову картоплю. Додати в каструлю масло і кріп.

Закрити її кришкою, кілька разів струснути і залишити на 5-10 хвилин.

Розкласти картоплю з кропом по тарілках.

При цьому способі подачі картопля просочиться ароматом кропу

При цьому способі подачі кріп зберігає свіжість, насичений колір і аромат.

0 Поділись


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

x Close

ОТРИМАЙ БІЛЬШЕ РЕЦЕПТІВ У ФЕЙСБУЦІ

error: Content is protected !!
0 Поділись
Поділитися